Get Adobe Flash player
Reklama

Filharmónia Artura Rubinsteina LodžV rámci tohtoročných Bratislavských hudobných slávností sa 3. 10. v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie o 19:30 uskutoční koncert Filharmónie Artura Rubinsteina z Lodže, ktorá sa predstaví pod vedením dirigenta Pawła Przytockého s klavírnym sólistom Ingolfom Wunderom.

Zvýhodnené vstupné po 3 €.
Vstupenky sa dajú kúpiť v pokladnici SF

každý pracovný deň 13 - 19,00 h.

Je potrebné povedať Poľský inštitút,

a lístky budú vydané v sume 3 €.


program:
Alexandre Tansman   Quatre Danses Polonaises
Fryderyk Chopin   Koncert pre klavír a orchester č. 1 e mol, op. 11
Karol Szymanowski    Symfónia č. 2 B dur, op. 19

Poliak Alexandre Tansman bol novodobým Fryderykom Chopinom. Po štúdiách v Łodžia Varšave opustil Poľsko, usadil sa v Paríži, neskôr dokonca v Los Angeles, ale na domovinu nezabúdal, o čom svedčí aj cyklus Štyroch polských tancov. Klavírne koncerty Fryderyka Chopina sa tešia mimoriadnej obľube zo strany interpretov aj zo strany publika. Technicky náročný sólový part je nevšedne krásny; orchester je akoby tichým spoločníkom v kaskádach nápadov. Masívna Symfónia č. 2 dvadsaťsedemročného Karola Szymanowského sa síce ešte nesie v okúzlení symfonizmom Richarda Straussa a Maxa Regera, ale obsahuje už všetky charakteristické znaky umelcovej tvorby.

Klavirista Ingolf Wunder už ako šestnásťročný získal Lisztovu cenu na súťaži v Budapešti (2001) a o deväť rokov neskôr druhú cenu na Chopinovej súťaži vo Varšave. S vyše storočnou Filharmóniou Artura Rubinsteina na BHS opäť zavíta sympatický Paweł Przytocki, ktorý je od sezóny 2017/2018 šéfdirigentom orchestra. Ich vystúpenie pred rokom v Zlatej sále Musikvereinu vo Viedni sa stretlo s mimoriadnym úspechom.

 

www.filharmonia.sk

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież